büyütmeyi etkinleştirmek için tıkla
arama...
Biz herhangi bir sonuç bulamadık
haritayı aç
Görünüm Yol Haritası Uydu Hibrit Arazi Konumum Tam Ekran Önceki Sonraki

₺ 0 için ₺ 3.000.000

Daha Fazla Arama Detayı
Bulunanlar 0 sonuçlar. sonuçları görüntüle
Gelişmiş Arama

₺ 0 için ₺ 3.000.000

Daha Fazla Arama Detayı
Bulunanar 0 Sonuçlar
Arama sonuçlarınız

Ülkemizde İnşaat Sektörü ‘nün Gelişim Süreci Hangi Yönde İlerlemektedir?

Gönderen admin açık 13/07/2017
| 0

İnsanlar hayatlarını iademe ettirebilmek için var oluşlarından beri her zaman bir alanda hayatlarını kazanmak zorunda kalmışlardır. Bu yaşamlarının tamamını geçmişten gelen birikimlerini geleceğe aktarmak için bulundukları ortamları koruma altına almalarına sebep olmuştur.

Aslında yaşam alanı denilince akla bir tek gündelik ihtiyaçlarımızı karşıladığımız mekan veya birim olarak kısıtlamamalıyız. Bu alanlar bizi ve çevremizi bir bütün haline getiren oluşumların tamamıdır. Örneğin; yeterli peyzaj alanları, sosyal alanlar, eğitim mekanları ve buna benzer bir çok oluşumun bir bütün halinde insanların kolay ulaşma isteklerini karşılamalı ve insanları bir bütün halinde kapsamalıdır. Avrupa da insan odaklı yapılaşmalar olduğu için refahın yüksek olduğunu gözlemlemekteyiz. Bunu kendi ulusumuz da görememekteyiz.

 

  ÜLKEMİZDE İNŞAAT SEKTÖRÜ ‘NÜN GELİŞİM SÜRECİ HANGİ YÖNDE İLERLEMEKTEDİR?

Bulunmuş olduğumuz topraklarda yapı sektörü her geçen gün daha fazla öne çıkmaktadır bunun nedeni nüfusun artışı ve yabancı yatırımcıların artık ulusumuza rağbet göstermesidir. Bu taleplerin artmasıyla beraberde yeni imar yerlerinin açılması ve birçok yeşil alanların yok edilerek betonlaşmaya yüz tutmasına neden olmaktadır.

            Günümüzde çık sık rastladığımız yapı şantiyeleri günlük yaşamın felç olmasına da sebep olmaktadır. Fakat, bu yapıların yapılması da gereğinden fazla bilinçsizce yapılmakta ve rant odaklı olmaktadır. İnsan yasam alanları yaratmak yerine para kazanmak için yetersiz peyzaj alanları, insan ihtiyacını karşılayamayacak derecede az sosyal tesisler yaratılmaktadır. ulusumuz da oluşan bu tabloda insanların bu yapılaşmalarda pek memnun olmamalarına sebebiyet oluşturmaktadır.

            Sonuç olarak insanların yaşamlarının mutlu ve huzurlu geçirebilecekleri alanlar yaratılmalı, rant odaklı yapıların dışında insan odaklı yapılaşmalar yapılmalıdır. Ulusumuz da hızla gelişen bu yaşam alanlarını bilinçli ve profesyonel bir şekilde hayata geçirmeliyiz. Avrupa standartları göz önünde bulundurulup konut edindirme ve konut kredileri doğru yatırım yerlerine yönlendirilmelidir aksi durumda birçok yaşam alanımızı yitirip inşaat sektörü ile betonlaşmayla yüz yüze ruhsuz alanlar yaratmaktan öteye gidemeyiz. 

 

  • Arama

    ₺ 0 için ₺ 3.000.000

    Daha Fazla Arama Detayı

İlanları Karşılaştır

Soru Sor
1
WhatsApp İletişim
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?