gayrimenkul-satin-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-nelerdir
büyütmeyi etkinleştirmek için tıkla
arama...
Biz herhangi bir sonuç bulamadık
haritayı aç
Görünüm Yol Haritası Uydu Hibrit Arazi Konumum Tam Ekran Önceki Sonraki
Bulunanlar 0 sonuçlar. sonuçları görüntüle
Gelişmiş Arama
Bulunanar 0 Sonuçlar

] }
Arama sonuçlarınız

 Gayrimenkul Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gönderen admin açık 21/08/2017
| 0

Gayrimenkul satın alırken mutlak olarak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Gayrimenkul satın alındıktan sonra mağdurluk durumunun söz konusu olmaması açısından gayrimenkul satın alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilinçli olarak hareket edilmesi gerekmektedir.

İŞTE GAYRİMENKUL SATIN ALIRKEN ÖZEN GÖSTERİLMESİ GEREKEN FAKTÖRLER

Satın Alınmak İstenen Gayrimenkulün Borcunun Bulunup Bulunmadığı

Gayrimenkul satın alırken mutlak olarak dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, herhangi bir borcunun bulunup bulunmadığıdır. Bu ayrıntı hakkında ilgili kurumlara başvuru yapılarak ilgili gayrimenkulün elektrik, su doğal gaz gibi gereksinimleri hakkında bilgilerin alınması gerekmektedir. Aksi takdirde, farkında olunmadan satın alınan gayrimenkule ait borçların ödenmesi evin yeni sahibi tarafından ödenmesi söz konusu olabilmektedir.

Satın Alınmak İstenen Gayrimenkulün İskanının Alınması

Satın alınmak istenen gayrimenkulün iskanının da bulunup bulunmadığına dikkat edilmelidir. Aksi durumda sonraki dönemlerde yasal yönden sıkıntılar çekmeniz kaçınılmaz olabilmektedir.

Konumu Önemli

l Satın alınmak istenen gayrimenkulün yer aldığı konuma da dikkat edilmelidir. Örneğin, gayrimenkulün yer aldığı zeminin sağlamlığı, toprak kayması veya göçük gibi olumsuz durumların bulunup bulunmadığı ve gayrimenkulün uçurum kenarında bulunup bulunmadığı gibi bazı faktörlere de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Elektrik Tesisatının Durumu

l Satın alınmak istenen gayrimenkulün elektrik tesisatının ne durumda olduğuna da dikkat edilmelidir. Elektrik tesisatında kaçak durumunun bulunup bulunmadığı, elektrik tesisatının yenilenip yenilenmediği gibi önemli noktalara özen gösterilmesi gerekmektedir.

Kombi Önemli

Satın alınmak istenen gayrimenkulde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de ilgili gayrimenkulün kombisi ile birlikte satın alınmasıdır. Çünkü, bu durumun söz konusu olmaması halinde yeni bir kombi satın almakla birlikte kombinin yeniden bağlatılması da söz konusu olmaktadır.

Tapusunun Bulunup Bulunmadığına Dikkat Edilmeli

Satın alınmak istenen gayrimenkul hakkında dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri de ilgili gayrimenkulün resmi tapusunun bulunup bulunmadığıdır. Tapusunun bulunmaması durumunda, gayrimenkulün ne kadar düşük fiyatlardan satın alınmış olsa dahi, sonraki dönemlerde bazı sıkıntıların yaşanması söz konusu olabilmektedir. Bu bakımdan gayrimenkul satın alırken mutlak olarak tapusunun bulunmasına özen gösterilmelidir.

Bu bakımdan gayrimenkul satın alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkındaki tüm önemli faktörlere özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi durumda, gayrimenkul satın alan birçok bireylerde olduğu gibi mağdurluk durumu yaşamanız söz konusu olabilmektedir.

 

İlanları Karşılaştır

Soru Sor
1
WhatsApp İletişim
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?