Gelişmiş Arama

Daha Fazla Arama Seçenekleri
Bulduk 0 sonuçları. Sonuçları görüntüle
Gelişmiş Arama
Daha Fazla Arama Seçenekleri
bulduk 0 sonuçlar
Arama sonuçları

Türkiye De Konut Kredisi Sistemi Nasıl İşlemektedir?

Gönderen admin üzerinde 13/07/2017
| 0

 Ülkemizde yapı sektörü son dönemlerde çok fazla artış göstermeye başladı. Bunun nedeni nüfusun artması ve yabancı yatırımcıların ülkemize rağbet göstermesidir. Özelikle büyük şehirler de yaşanan bu aşırı talepten ötürü yeni imar yerlerinin açılmasına ve yapılaşmanın geniş ve yaygın bir hal almasına neden olmaktadır. Bu da Konut kredisi ‘ne olan talebi artırmaktadır.

 Yapı sektörünün gelişmesiyle birlikte yapı teşvikleri ve bunun gibi birçok yatırım çeşidi ortaya çıkmaktadır. Yabancı yatırımcıların da ülkemize soktuğu parada milli ekonominin gelişmesine olanak sağlamaktadır. Yalnız buda bu yatırımcıların getirmekte olduğu para bir tek uygulamacı firmalara gitmekte ve yerli halkımızın bu yapıları edinirken Konut kredisi kullanarak çok külfetli bir borç içerisine girmesine yol açmaktadır.

 

 YAPI SEKTÖRÜNÜN GELİŞMESİNİN YARARLARI VE ZARARLARI

 Yapı sektörünün bu kadar gelişmesi ve yaygınlaşması talepleri karşılamasının yanında rekabet ortamlarının çok fazla artmasına ve bununla beraber insanların bu sektöre yönelmesine ortam oluşturmaktadır.

 İnşaat sektörünün gelişmesinin başlıca yararları nelerdir. Herkesin kendine uygun bütçede evler bulmasına, yeni iş kapılarının açılmasına, kentsel dönüşümlerin sağlanıp yeni yapıların ortaya çıkmasıdır. İnsanların taleplerinin kolayca karşılanmasına ve nitelik taşımayan birçok alanın bu yapılaşma sayesinde değerlenmesine olanak sağlamaktadır.

 Olumsuz olarak bakacak olursak insanların bu evleri edinirken çok fazla borçlanmasına ve çok taksitli olan bu sistemde zorlanmasına sebebiyet vermektedir. Bu borçlanmalardan dolayı da bu uygulamanın zor işlemesine sebebiyet vermektedir.

 

 BU UYGULAMAYI NASIL DOĞRU KULLANABİLİRİZ?

 Borçlanmaların büyük bölümünü oluşturan bu uygulamadan doğru seçimler ve bütçemizi çok fazla aşmayacak teşviklerle doğru kullanabiliriz. Bunun yanı sıra yeni yapılaşmada ve kentsel dönüşümlerde akıllıca davranıp doğru tercihler yapmalıyız ve bunu bilinçli bir şeklide uzman kaynaklara danışarak veya uzman kişilerden yardım alarak gerçekleştirmeliyiz.

 Ülkemizde yaşanan bu taleplerde mantıklı hareket edebilmek için ilk etapta devlet teşviklerini ve idari birimlerinin sunduğu fırsatları kullanmalıyız.

 

 

  • Gelişmiş Arama

    Daha Fazla Arama Seçenekleri

Listeleri Karşılaştırın