Gelişmiş Arama

Daha Fazla Arama Seçenekleri
Bulduk 0 sonuçları. Sonuçları görüntüle
Gelişmiş Arama
Daha Fazla Arama Seçenekleri
bulduk 0 sonuçlar
Arama sonuçları

Karaman Belediyesi Şehre Nefes Aldıran Çalışmalar Yaptı.

Gönderen admin üzerinde 23/01/2019
| 0

Karaman Belediyesinden Şehre Nefes Aldıran Çalışmalar

Dört Yılda Karaman’da Yeşil Alan Miktarı 3 Kat Arttı

Karaman Belediyesi, Yeşillik içinde bir Karaman vizyonuyla çıkmış olduğu yolda nerede ise her mahallede park yapım ve düzenleme çalışmaları gerçekleştirmiş oldu. Geçen dört senelik süre içinde Karaman’daki yeşil alan miktarı 1 Milyon 378 bin 683 m²’ye çıkarıldı.

Karaman’a dört yılda 25 yeni park kazandıran Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, birçok mahallede de mevcut parkların bakım, onarım ve yenileme işlemlerini gerçekleştirmiş oldu.
Bilhassa büyük yeşil alan ve toplumsal donatılara haiz olan Piri Reis Parkı, Necmettin Erbakan Parkı, Seyir Terasları ve Türk Dünyası Parkı şehrin görünümüne prestij katarken, vatandaşların da büyük beğenisini kazanacak.

Karaman’ın senelerdir özlemini çekmiş olduğu mesire alanı ihtiyacını da karşılamış oldu.

Dört Yılda 25 Yeni Park

 Park-Bahçe çalışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Dört yılda Karaman’ ımızı her anlamda daha kıymetli hale getirdik. Altyapı, asfalt, kaldırım ve kilitli taş yapımında bugüne dek yapılmayanı yapmış olup rekor tazelemiştir. Bunların yanı sıra kent aydınlatmaları, daha güzel duyu orta refüjler, kavşaklar, alt ve üst geçitler ve modern caddeler oluşturduk.
Şehrimize bu dönem; Türk Dünyası Parkı, Seyir Terasları, Necmettin Erbakan Parkı ve Piri Reis Parkı başta olma suretiyle 25 yeni park yaptık ve birçok da mevcut parklarımızın bakım, onarım ve yenileme işlemlerini gerçekleştirdik.
Bu parklara ilaveten Piri Reis Vadisi’nde ki 33 bin m²’lik yeşil alandan, oyun gruplarından ve toplumsal donatılar dan da tüm halkımız yararlanabilecek. Yine bu zamanda Karaman’da bir ilk olan semt spor sahalarını 28 mahallemizde çocukların ve gençlerin hizmetine açtık.
2014 yılına kadar ortalama 400 bin metrekare yeşil alana haiz olan Karaman, şu an 1 milyon 378 bin 683 m² yeşil alana ulaşmış durumda. Yemyeşil bir Karaman parolasıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.   
Emlak Reyonu Emlak Reyonu Emlak Reyonu Emlak Reyonu Emlak Reyonu Emlak Reyonu Emlak Reyonu Emlak Reyonu Emlak Reyonu Emlak Reyonu     

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

  • Gelişmiş Arama

    Daha Fazla Arama Seçenekleri

Listeleri Karşılaştırın