Gelişmiş Arama

Diğer Arama Seçenekleri
Bulunan 0 İlan Sonuçları Görüntüle
Gelişmiş Arama
Diğer Arama Seçenekleri
Bulunan 0 Sonuçlar
Arama sonuçlarınız

Mimari Tasarımlar Nedir?

tarafından gönderildi admin üzerinde 25/01/2019
| 0

İç mimari tasarım Ev, İşyeri, Ofis, Otel, vb. yaşam alanlarının, içinin çeşitli bilgisayar programları yardımı ile tasarımı ve mekana uygulama  sürecine denmektedir. Mekanların mutluluk verecek, ferah, verimli, lüks, ve şık kullanılmasına yönelik yapılan iç mekan tasarlamaları, planlama, estetik ve teknik çözümler sonucu başarıya ulaşır.

İç mimarlık olarak adlandırılan tasarım ve uygulama işlemlerinin tamamı kişilere ferah ve kullanışlı yaşam alanları kazandırmak ve görsel güzelliği sağlamak adına yapılır.

İç mekanların tasarımında pek çok faktör etkin bir şekilde görev alır. Renk, Işık, Desen, Simetri görsel faktörlerdir.  Yüzey, Şekil, Doku, dokunsal faktörlerdir. Ses, Akustik, gürültü, ses yalıtımı, yankı vb faktörler ise işitsel faktörler olarak bilinmektedir.

İç mekan tasarımcısı ilgili materyalleri yerinde ve doğru kullanarak, göze, duyguya ve mutluluğa dokunacak olan estetikliği planlar. Tasarım yapmak bir anlamda da nesnelere ve eşyalara şekil vermektir. Tasarımcının hayal dünyasının geniş ve renkli olması, mobilyalar ve aksesuarlar ile renklerin uyumu hakkında bilgiye sahip olması şarttır. İç mekanların tasarımı planlayan ve uygulayan profesyonellerin en çok kullandığı malzemeler:

  • Ahşap Dekorasyon materyalleri (mobilya vb eşyalar)
  • Işıklandırma,
  • Duvar ve zemin kaplaması, (Halı, Kağıt vb.)
  • Boya, raf, dolap, ve perde
  • Cam, metal vb 
  • Tablo, biblo, vb. sanat eserleri

İç Mimar Ne Yapar?

İç mimar insanların yaşam alanlarını kullanışlı, zevkli, lüks ve şık hale dönüştürmek için farklı materyalleri kullanarak kullanarak tasarım yapan bireydir. Daha iyi, sağlıklı, güvenli ve rahat bir fiziki bir ortam tasarlayarak uygulamasını yapar. Tasarım planlamasında bireylerin zevklerini ve isteklerini en önemli faktör olarak görülür.

 

İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Arasındaki Fark Nedir?

İç mekan tasarımı, iç mimarlar tarafından yapılan ve her detayın teknik olarak hesaplanmasını gerektiren bir iştir. Dekorasyon ise iç mimarlığın bir bölümünü oluşturan ve daha çok kişisel zevklere göre tasarımın yapıldığı süreçtir. İç mimarın mekan tasarlamasından sonra farklı zevklere göre dekorasyon süreci tamamlanır. Her iki süreç de zevkli ve heyecan kreatif bir işlemdir.

 

Aşağıdaki Tasarımlar AKABEYLER YAPI MİMARLIK firması’na ait özgün tasarımlarıdır.

Emlak Reyonu

Emlak reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Emlak Reyonu

Mimari Tasarımlar Nedir?
5 (100%) 1 vote[s]

Bir önceki yazımız olan Ev dekorasyonunda 2019 trendleri neler? Sizler için derledik. başlıklı makalemizde 2019 trendler, Alçı ve Bahçe peyzajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Listeleri Karşılaştır