Gelişmiş Arama

Daha Fazla Arama Seçenekleri
Bulduk 0 sonuçları. Sonuçları görüntüle
Gelişmiş Arama
Daha Fazla Arama Seçenekleri
bulduk 0 sonuçlar
Arama sonuçları

2018 Yılının Trendi 50 Adet Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Önerileri

Gönderen admin üzerinde 30/12/2018
| 0

2018 yılı değişen teknolojinin yaşamımıza entegre olduğu yıllardan birisi olacaktır. Bu yıl içinde telefonumuzu cep yakınlığımızdan noksan etmeyeceğimiz şeklinde hızla gelişen teknolojinin yeni çıkan tüm imkanlarını da son damlasına kadar kullanacağız. Burada elbet ki evimiz de bu işten nasibini alacak.

Teknolojik ürünlerimizi evimizin köşelerine yerleştirirken ev dekorasyonu’ nun iyi mi yapılacağını düşünmekten kendimizi alı koyamayacağız. İşte burada trendleri izlemek, başarıya ulaşmış ev dekorasyon fikirleri seyretmek son aşama mühim olacaktır. Mimar bünyesinde size yararlı olmak için bu trendleri takip ederek 2018 yılının trendi 50 tane ev dekorasyonu fikirleri derlemesini sizler için hazırladık.

Size bu yazımız içinde ev dekorasyonu fikirleri vermenin yanında önerilerde de bulunarak evinize değişik bir perspektif katmaya çalışacağız.

 

1. Minimalist düşünün

Minimalist düşünmek 21. yüzyılın en büyük trendlerinden biri konumunda bulunuyor. 2018 yılının ev dekorasyonu fikirleri içinde da bu trend elbet ki kendini gösteriyor. Siz de evinizi süsleyip püslemekten oldukça mütevazi düşünerek dizayn ederseniz mutluluk seviyenizi fazlalaştıra bilirsiniz. Mutlu olmak için eviniz için daha çok düşünüp daha azca eşya ile yaşamanız bu felsefeye nazaran kafi olacaktır.

 

2. Evin bütününü kucaklayın

Evi bir tüm olarak algılamak son aşama önemlidir. Evi tam olarak görebilmek odanızı dizayn ederken öteki odalar ile olan uyumunu da dengelemenize olanak tanır. Bu yüzden size tavsiyemiz odaları tek tek görmek yerine evi bir tüm olarak algılamanız dır.

3. Sempatik renkler kullanın

Hangi rengi tercih edeceğiniz evinizi güzelleştirirken büyük ehemmiyet taşıyor. Gri renk tonları mı yoksa sarının apaçık şekilleri mi, bu seçimleri yapmak sizin evinizi başka bir seviyeye taşıyacak seçimlerdir. Bilhassa sempatik renkler tercih etmek ev dekorasyonu mevzusunda bizlere büyük avantajlar elde edecektir.

 

4. Geometrik düşünün

Şekiller ile sınırlar çizmek iyi bir nokta olabilir. Ev dekorasyonu mevzusunda size destek olacak kare, daire, dikdörtgen şeklinde şekillerdir. Evin belli bölümlerinde doğru geometrik şekilleri yerleştirmek hayal ettiğiniz yere haiz olmanıza destek olabilir.

 

5. Masa örtüleri ve nevresimlere ehemmiyet verin

Masa örtülerinin duvarlar ile uyumu, ev eşyalarını tamamlaması ev dekorasyonu mevzusunda sizi bir üst seviyeye çıkartacak emek harcamalar içinde yer verilmiştir.  Bilhassa nevresimlerin desenleri eşyalar ile uyumlu olursa gerçek dekorasyon yakalanmış olur.

 

6. Taban ve tavanlarınızı renklendirin

Evini tabanı ve aynı süre tavanı genel anlayış olarak hep aynı renk dizayn edilmektedir. Oysa bu şekilde bir gelenekselliğe gerek kalmamıştır. Tavanlarınızı evinizin duvarlarına uyumlu bir renge bürüyebilir, aynı şekilde tavanlarınızı epoksi boya yapabilirsiniz. Epoksi boya çeşitli renkler de figürlerde olarak evinize değişik bir hava katmanızı kolaylaştıracaktır.

 

7. Perdelerinizi farklılaştırın

Perdeler evinizin hem dış görünüşünü hem de içten baktığınızdaki algınızı etkisinde bırakır. Eğer şık bir perde olursa evin tüm alanlarına teshir ederek güzelliği ve mükemmelliği yakalamış olmuş olursunuz. Bu yüzden ev dekorasyonu fikirleri mevzusunda muhakkak perde mevzusuna dikkat etmeli, doğru perdeyi seçerek evinizi güzel bir hale getirmelisiniz.

 

8. Evinizi doğru ışıklandırın

Evinizi ışıklandırmak ile doğru ışıklandırmak içinde fark vardır. Doğru ışıklandırmak evin güzelliğini ortaya çıkartarak daha iyi bir ortamda yaşamınıza kolaylık sağlar. Burada avize seçimi, ampul seçimi şeklinde birçok unsur göz önünde bulundurulabilir.

 

9. Kenar süsler ve detaylara ağırlık verin

Evinizin bilgileri işi farklılaştıran ve esas belirleyici olan noktalardır. Bu yüzden kenar süslerin biçimi, şekli ve modeli evin güzelliğini belirler. Bununla beraber detaylara ağırlık vermek titiz olan kimselerce takdirle karşılaşmanıza da zemin hazırlayacaktır.

10. Antika yaşam kurtarabilir

Evinizin belli bölgelerini antikalara ayırmak evinize kesinlikle bambaşka bir hava katar. Antika kullanımı evinizin ruhu için son aşama önemli noktalardan biridir.

11. Halı seçimi dekorasyon sağlar

Tabanların renklendirilmesi icap ettiğini konuşmuştuk. Bu süreçte en mühim noktaları da atlamayalım istedik. Halı seçimi ve halıların dekoratif akla uygun yerleştirilmesi sürece tesir eden yegane etmenlerden biridir.

12. Duvarlarınızdan uzak durun

Eşyalarınızı duvarlarınıza yapıştırmaktan vazgeçin. 2018 yılına girdiğimiz şu günlerde eşyaları duvarlara yaklaştırmak yerine duvarlardan uzaklaştırarak minimalist akıma yaklaşmak oldukça daha iyi sonuçlar verecektir.

13. İskemle ve masalarınızı büyük bir uyum içinde kurgulayın

İskemle ve masaların evin yapısını tamamlaması gerekir. Eğer duvar renkleri ve genel konsept ile bambaşka bir biçim da masa seçtiysek, fena bir iş yapmış oluruz.

14. Eski mobilyalarınızı dönüştürün

Devletimizde bazı fena alışkanlıklar var. Eski mobilyaları atmak yada spotçulara vermek fena bir alışkanlık. Bu şekilde hareket etmek yerine eski mobilyalar yenilene bilirse değişik ve güzel bir dekorasyon ile karşılaşabiliriz. Mobilyaların bu konudaki uyumu ve atmosfer uyumu düşünülürse eski mobilyalarınızı değişiklik yapmak iyi sonuçlar verecektir.

15. Beyaz kullanmak sadelik sağlayabilir

Beyaz renk asla ummadığınız kadar işe güzellik katabilir. Beyaz rengin genel uyumu, sadelik anlayışı ve bütünleyici özelliği evinizi güzelleştirecektir. Bunun için evinizin belli bölümlerinde beyaz rengi tercih edebilirsiniz.

16. Duvarlarınızı mütevazi şekilde süsleyin

Duvarlarınızı mütevazi şekilde süslemek hayatınızda mükemmellikler oluşturabilir. Kimi zaman aşırıya kaçmamak ve mütevazi şekilde renklendirmek evinizdeki olan mutluluğu oluşturacaktır.

17. Koleksiyonlarınıza yer açın

Bir kişinin koleksiyonu olması son aşama önemlidir. Koleksiyonlarınıza evinizde yer vermek ise size bambaşka bir hava katabilir. Bu aşamada bilhassa belli bölümleri koleksiyonlarınıza ayırmanızı sizin evinizi değiştirecek faaliyetler içinde yer verilmiştir.

18. Kütüphanenizi zenginleştirin

Kütüphane bir evin kültürünü yansıttığı şeklinde dekorasyonuna da direkt katkıda bulunur. Bilhassa ev dekorasyonunun atmosferi kütüphane ile tamamlanmıyorsa güzel bir tasarımla her şey oldukça güzel bir hale dönüştürülebilir.

19. Raflarınızı uyumlu kullanın

Rafları doğru şekilde kullanmak vatanımızda oldukça sık gördüğümüz bir durum değil. Bu yüzden mutfak yada banyo şeklinde alanların raflarını yerleştirme biçiminize dikkat ederek basit ev dekorasyonu fikirleri biçimini başka bir tada katabilirsiniz.

20. Teknolojiyi evinizde kullanın

Teknoloji 2018 senesinde oldukça daha trend ve oldukça daha el altında olacak. Teknolojiyi iyi kullanmak evinizdeki durumları da oldukça başka bir seviyeye çekecektir. Burada güzel örnekleri inceleyerek kendi stilinizi yaratmanızı Evde Mimar olarak tavsiye ediyoruz.

21. Mavi rengi kullanabilirsiniz

Mavi renk dekorasyon adına size eşi olmayan imkanlar sunabilir. Mavi renk ve tonları bu bağlamda sizin hayatınızı değiştirecek tınıyı verebilir. Bunun için daha çok araştırma yapmalı, daha çok örnek incelemelisiniz.

22. Dekoratif ev eşyaları tercih edebilirsiniz

Evinize doğru eşyaları almak sizi memnun edeceği şeklinde ev dekorasyon fikirleri açısından doğru şekilde değerlendirebilecek emek harcamalar içinde yer verilmiştir.

23. Tavanlarınızı şekillendirin

Tavanları renklendirmenin yanında bir de yapabileceğini asma tavan modelleri bulunuyor. Tavanlarınızı doğru şekilde organize edebileceğiniz bir düzlemde evinizin genel şekline ve algılanışına da katkıda bulunabilirsiniz.

24. Renkleri uyumlu kullanın

Renkleri uyumlu bir halde kullanmak ve bunlarla beraber duvarları dizayn etmek, mobilyaları organize etmek son aşama mühim olacaktır. Evde alacağınız tablonun duvar renginiz ile uyumu dekorasyon aklınızı belirleyecektir. Badana boya renkleri seçimi burada esas devreye girecektir.

25. Duvarlarda tablo kullanabilirsiniz

 

Tabloları doğru yerleştirmek ve bununla beraber sanatı duvarlarınıza yansıtmak son aşama mühim olacaktır. Evde Mimar ekibi olarak burada size tavsiyemiz sanatı yüksek ve bir o denli da mütevazi olan tabloları duvarlarınıza yerleştirmeniz olacaktır.

26. Fayanslarınızı şık bir şekle sokun

Fayansları dizayn etmek evinizi bambaşka bir şekle getirebilir. Bilhassa banyolarınızı güzelleştirmek için fayanslarınız ile oynayabilirsiniz. Burada fayans modelleri ve beraberindeki değerlendirmeleri takip etmelisiniz.

27. Ahşabı evinizde kullanın

Ahşap bir çok süre doğayı temsil eder. Tabiat ananın güzel yanlarınız saptamak ve evinize uyarlamak için ahşap modelleri ve şekilleri tercih edebilirsiniz. Bunun için evinizin uygun bölümlerine uygun ürünleri seçmeniz kafi olacaktır.

28. Renklerin değişik tonları farklılık katar

Düz bir renk kullanmak dekorasyon fikirleri konuştuğumuz bu içerik düşünüldüğünde hoş olmayabilir. Seçtiğiniz doğru rengin yanına değişik tonlarda ve değişik anlam ifade edebilecek renkleri tercih etmelisiniz.

29. Zemininizi doğallaştıran seçimler yapın

Zemin ile oynamak ve zemini natürel bir görünüme kavuşturmak evinize huzurun kapılarını açacaktır. Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan konuların başlangıcında doğallık olmakla beraber zemini natürel bir şekle bürü melisiniz.

30. Kendinize alanlar bırakın

Evinizde en oldukça yaşayacak olan gene sizlersiniz. Bu yüzden evinizi misafirlerinize nazaran değil, kendinize nazaran dizayn edin. Evinizde dolaşacak, ayağa kalkacak ve rahat hareket edecek alanlar bırakın. Evinizdeki boşlukların fazla olması her açıdan evindeki güzelliği destek sunar.

31. Simetrik  tasarımlar düşünmelisiniz

Evin her köşesinin yansıması gene aynı şekilde dizayn edilirse güzel bir dekorasyon oluşturulabilir. Bunun için evin uygun olması ve evin dört bir köşesinin buna elverişli olması büyük ehemmiyet taşımaktadır. Bakışımlı düşünmek ve bununla beraber bakışımlı hareket etmek burada büyük ehemmiyet taşır.

32. Kültürünüzü evinize aktarın

Kültürü kaybetmemek ve devamlı yaşatmak son aşama önemlidir. Burada hak edilen kültürü evinize yansıtmak ve evinizde sergilemek sizin işlerinizi son aşama fazlaca kolaylaştıracak emek harcamalar içinde yer alabilecektir.

33. Değişik boya badana uygulamaları deneyebilirsiniz

Boya badana uygulamaları açısından tek bir boya türüne kalmak bir çok süre yanlış olacaktır. Dekoratif boya, saten boya, sedef boya, İtalyan boya şeklinde emekleri yapmak burada büyük öneme haiz olmakla beraber evinizin dekorasyonunu asıl olan belirleyen emek harcamalar içinde yer alacaktır.

34. Deri ev eşyaları sizin için yapılmış olabilir

Ev eşyalarınızı doğru seçmeniz gerektiğine önceki maddelerde değinmiştik. Ev eşyaları içinde deri olanları kullanarak da fark yaratabileceğinizi ve kıymet katabileceğinizi bilmelisiniz. Deri eşyalar kimi zaman yaşam kurtarabilir.

35. Rahatlık göbek adınız olsun

Hayatınızda tanıştığınız birçok şahıs size ev dekorasyonu fikirleri verebilir. Fakat bunlar arasından doğru olanı seçmesi ihtiyaç duyulan şahıs sizsiniz. Bu fikirler arasından ise tercih yaparken ilk dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mevzu kesinlikle rahatlık olmalıdır. Rahatlığı evinizde ön planda tutmalı. Kendi yaşamınızı kendiniz inşa etmelisiniz.

36. Tatlı bir pembe almaz mısınız?

Pembe rengin daima fazladan bir cazibesi vardır. Pembe renk doğru şekilde dizayn edilirse evde harikalar yaratabilirsiniz. Bilhassa pembeye fazladan bir sempatiniz var ise sempatik evleri derhal oluşturabilirsiniz. Pembeyi evinizde denemeyi dikkatsizlik etmeyin.

37. Anadolu evladı olabilirsiniz

Kültürü kaybetmemenin öneminden bahsetmiştik. Anadolu kültürlerini evinizin köşelerine yerleştirmek ve ilişkin olduğunuz yere yeniden dönmek sizler için iyi aktiviteleri doğuracaktır. Mutluluk içimizdedir.

38. Oturma alanlarınızı merkeze alın

Oturma alanları eviniz içinde rahatlığı bulabileceğiniz ve mutluluk elde edeceğiniz alanlardır. Bu yüzden oturma alanlarınızın evinizin merkez noktalarına yaklaşmak son aşama yararlı olabilir.

39. İnce kenarlı ev eşyaları sadelik katar

Köşelerin ve kenarların öneminden bahsetmiştik. Burada ince kenarlı olabilecek ev eşyaları tercih etmek de evinize bambaşka bir tat katacaktır. Bunun için evinizdeki dizaynı daha ince ve daha konforlu yapabilirsiniz.

40. Eski biçim yeni trendiniz olsun

Eski biçim, antika şeklinde emek harcamalar 2018 yılının en yeni dekorasyon trendleri içinde yer alır. Dekorasyonun en azılı yardımcısı bu tarzların günümüze olan yansımasıdır.

41. Yuvarlak kenarlar güzel his doğurur

Kenarların yuvarlak olması insanların üstündeki mutluluğu arttıracaktır. Bilhassa evinizin dizaynını oval eşyalar üstünden yapmanız size oldukça büyük mutluluklar getirebilir.

42. Çocuk ruhunuz evinizde bulunsun

Ruhunuzdaki evladı beslemeniz sizi gerçek huzura götürecektir. Çocuksu renkleri tercih etmek ve çocukluğunuzu hatırlatacak ürünleri hayata geçirmek burada size büyük destek sunar sunacaktır.

43. Aynalarınız sizi yansıtsın

Aynalar bir evin değişilmez parçalarıdır. Aynaları doğru şekilde kullanmak ve istenilen şekillerde kurgulamak asıl olan mutluluğu teşvik edecektir. Aynaların güzelliğinize katkı yapması sizler için de eviniz için de güzel olacaktır.

44. Doğayı olduğu şeklinde bırakın

Doğayı evinize yansıtmanız icap ettiğini dekorasyon fikirleri yazımızda bayağı fazla bir halde anlattık. Doğayı kullanış şekli de burada büyük ehemmiyet taşımaktadır. Evde Mimar olarak tavsiyemiz ise doğayı olduğu şeklinde bırakmanız ve doğayı kullanış şeklinizin son aşama natürel olması yönündedir.

45. Karanlık bir atmosfer emek harcama verimi sağlayabilir

Evde çalışanlar için atmosfer yaratmak oldukça önemlidir. Karanlık bir atmosfer ve doğru ışıklandırma çalışmanız için size fazladan konsantrasyon sağlayabilir. Evinizde değişik emek harcama masaları deneyebilirsiniz.

46. Değişik kültürler değişik fikirler sağlar

Değişik kültürleri evinizde sergilemek evinizde kurduğunuz hayalleri de tetikleyecektir. Burada uzak doğu, Anadolu ve batı kültürü şeklinde pek oldukça emek vermeyi desteklemek size iyi gelecektir.

47. Güneşi gördüm demelisiniz

Güneşi evinize sonuna kadar almalısınız. Güneşin evinize girişi iç huzurunuzu da tetikleyecektir. Işık sizi mutlu edebilir fakat güneş size oldukça daha fazlasını verir.

48. Gökkuşağı renkleri kombini

Gök kuşağının renkleri natürel bir oluşumdur. Renklerin birbiri ile uyumu da bu yüzden son aşama natürel bir halde iç yapımıza yansır. Evinizde de renk kombini yaparak aynı natürel etkiyi yaratabilirsiniz.

49. Duygusal hisler evi besler

Evinize duygu katmak gerekir. Duygu katmanın en iyi yolları içinde da işe romantizm katmak gerekir. Evinize bu tür duygular ile yaklaşmanız dekorasyonunuzu da iyileştirecektir.

50. Yumuşak geçişler rahatlık katar

Geçişlerin yumuşak bir halde yapılması gerekir. Oturma odası ile mutfak arasındaki uyum, salon ile çocuk odasındaki hatta bebek odası renkleri arasındaki geçişler keskin bir şekilde yapılmamalı. Yumuşak geçişlerin hayata renk katacağı kesinlikle incelenmeli.

 

2018 yılının dekorasyon fikirleri ve hem de dekorasyon önerileri derlediğimiz içeriğimiz de 50 tane eşi olmayan fikri size sunmaya çalıştık. Bilhassa evlerinizin güzelliği için bu önerileri uygulamanızı size kesinlikle tavsiye ediyoruz. Evde Mimar olarak dilediğiniz suali bu aşamada bizlere yöneltebilir, istediğiniz an kendi fikirlerinizi de yorum bölümünde bizlere aktarabilirsiniz.

  • Gelişmiş Arama

    Daha Fazla Arama Seçenekleri

Listeleri Karşılaştırın