Gelişmiş Arama

Daha Fazla Arama Seçenekleri
Bulduk 0 sonuçları. Sonuçları görüntüle
Gelişmiş Arama
Daha Fazla Arama Seçenekleri
bulduk 0 sonuçlar
Arama sonuçları

Emlak Vergisi ‘ni Online Nasıl Öğrenebilirim?

Gönderen admin üzerinde 13/07/2017
| 0

Her yıl taksitle ödenebilen bir vergi olan emlak vergisi ödeme zamanı geldiğinde hemen hemen bu vergiye muhatap olan her vatandaş “Emlak Vergisi ‘ni Online Nasıl Öğrenebilirim?” sorusunu sormuştur.

 

 EMLAK VERGİSİNİ KİMLER ÖDEMEK ZORUNDA

 

Emlak vergisi denilince bu verginin kapsadığı alanlar şöyle: Arsa, ev, arazi ve işyeri. Bu verginin ödeneceği tarihleri belirleyen kurum Gelir İdaresi Başkanlığıdır. Emlak vergisinde borcu bölünen ilk taksit Mart-Mayıs aylarında ödenirken, ikinci taksit ise Kasın ayında ödenmek üzere iki taksitli şekilde vatandaşlar bu vergiyi ödeyebiliyor. Tabi ki isteyen herkes tek ödemede tüm emlak vergisi borcunu da kapatmak isteyebilir. Bu tamamen vergi mükellefinin kendi isteğine kalmıştır.

 

 Emlak vergisini online nasıl öğrenebilirim? sorusunun cevabı tabi ki e-belediye sisteminde yatıyor. Emlak vergi borcunuzu bağlı olduğunuz belediyeden kolaylıkla yapabilirsiniz. Sorgulama işlemini birçok belediyenin sunduğu hizmet olan online belediyecilik sistemiyle rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için belediyenin sistemine giriş yapılması gerekiyor. Borç, tahakkuk, sıhhi ruhsat başvurusu, tahsilat, bildirim, evrak takip gibi bir çok hizmet İnternet üzerinden online bir şekilde yapılabiliyor.

 

 E-BELEDİYE SİTEMİNE GİRMEK GEREKİYOR

 

 Çoğu belediyenin kullandığı E-belediye sisteminin henüz kullanmayan belediyeler de yok değil. bu sebepten dolayı belediyelerden veya GİB’ten sistem konusunda sorgulama yapılması gerekebiliyor. Öncelikle E-belediyecilik sistemine giriş yapabilmek için öncelikle e-devlet şifrenizin bulunması gerekiyor. E-devlet üzerinden E-belediyecilik sistemine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

 Emlak vergisi, gayrimenkul sahipleri tarafından ödeniyor. Ev ve iş yeri sahiplerinin yanı sıra arsa ve arazi sahiplerinin de emlak vergisi ödemesi gerekiyor. Gayrimenkul, ev, iş yeri, tarla ve arazi sahiplerinin emlak vergisini online olarak nasıl ödeneceği hakkında size verdiğimiz bilgilerle tamamen online bir şekilde bağlı bulunduğunuz belediyenin (eğer E-belediye sistemini aktif olarak kullanıyorsa) sistemine giriş yaparak ödemeniz mümkün.

 

  • Gelişmiş Arama

    Daha Fazla Arama Seçenekleri

Listeleri Karşılaştırın