Gelişmiş Arama

Daha Fazla Arama Seçenekleri
Bulduk 0 sonuçları. Sonuçları görüntüle
Gelişmiş Arama
Daha Fazla Arama Seçenekleri
bulduk 0 sonuçlar
Arama sonuçları

2019 yılı Bahçe dekorasyon trendleri neler?

Gönderen admin üzerinde 02/01/2019
| 0

2019 yılı Bahçe dekorasyon trendleri.

2019 sezonunda bahçeler için de rahatlık ön planda. Bu nedenle rahatsız tahta ya da demir koltuk takımları yerine bu yaz salon koltuklarıyla yarışacak kadar geniş ve rahat bahçe takımları ön planda olacak. Suyun psikolojik açıdan rahatlattığını kanıtlayan psikologlar sayesinde bahçe dekorasyonunda taşlarla desteklenen küçük süs havuzları da daha çok önem kazandı.

Havaların ısınmasıyla birlikte evinizin yanı sıra bahçenizi de dekora etmenin zamanı geliyor

Sıcak yaz günlerinde, açık havada vakit geçirerek, açık havanın sağlığa verdiği birçok  faydanın ve güzelliğin keyfini sürün. Organik  sebze ve meyveleri bahçeniz de yetiştirmenin ve doğal beslenmenin yolunun, güzel bir bahçe dekorasyonundan geçtiğini bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz.  

İnsanların bahar ve yaz günlerinde zamanın büyük kısmını açık havada geçirildiği düşüncesiyle yeni yıla girerken, bahçe tasarımların da  en fazla talep gören tasarımların bazıları, 2019 yılın da trend olacağı ön görüsü ile  Bu yıl bahçelerimizde neleri yapabilirsiniz… sizler için derledik.

 

Açık yaşam alanları

Dış mekan yapılarındaki dekorasyon modelleri yalnızca evlerinizin dışını değil, evinizin bahçesini de kapsamaktadır.  Açık hava mutfaklarında, yemek pişirmek, barbekü partileri yapmak ve misafirlerinizi eğlenceli bir şekilde ağırlamak için ayrılmış alanlar olarak hızla popülerlik kazanmaya devam etmektedir.

 

Asimetrik şemalar ile bahçenizi güzelleştirin

2019 yılında asimetri, büyük ölçekli doğal yerli taşlarla klasik tasarımların bir tık daha üzerine çıkacak bir tasarımı gündeme getiriyor. Geometrik çizgiler ve sert yüzeyler, bitkilerin dikim yoluyla yumuşatıldığında  bahçeler daha az yapılandırılmış ve daha doğal olan bir bahçe hissi oluşturmaktadır.

 

Ekolojik bahçeler oluşturun

Bahçe dekorasyon trendleri 2019 yılında çevreye fayda sağlayacak ve yaban hayatı için teşvik edilen bahçeler hedefliyor.  2019’da yerli bitkiler ve yerel kaynaklı malzemeler giderek daha popüler hale gelecek. Benzer şekilde, kendi yiyecek üretme konusundaki ilgi arttıkça, seralara yeniden dönüş olarak yenilebilir ekim yolunda bir eğilim göreceğiz.

 

Bakırın renk güzelliğini bahçeniz de kullanın

Hem malzeme hem de renk olarak bakır 2019’da büyük bir etki yaratacak. Güzel, mavi-yeşil bir tasarıma karşı, bakırda zor peyzaj, için harika bir sıcaklık duygusu ve çakıl, taş veya ahşap ile çevrili bir zıtlık sağlayabilir.

Sürekli bir bakır rengi tercih edildiğinde, bakır-efekti paslanmaz çelikleri popüler bir alternatif olacak; daha genel olarak, parlak paslanmaz çelik yüzeylerden bir hareket göreceğiz

 

Ahşap efektli dokunuşlar

Bunları iç tasarımda gittikçe popüler hale geldiğini gördük ve şimdi ahşap efektli porselen karo bahçe tasarımında bir trend haline gelmeye hazır görünüyor.  2019 yılında sert, yıpranmış, çizilmemiş, leke ve ısıya dayanıklı olarak döşeme ve kaplama için çeşitli desenlerde kullanıldığını göreceğiz.

 

Bahçeniz de dekoratif taşlar kullanın 

Ödüle layık görülen bahçe tasarımlarında parlak beyazdan ziyade daha sert  orta tonlu taşlar  bu yıl ev bahçesine geri dönecek. İç dekorasyonda popüler olan doğal, sıcak renk paletlerini yansıtan birkaç yıl önceki çeşitleriydi. Bu yılda ise bahçedeki çeşitli renk ve tonlarını yansıtmak için farklı taşların birlikte karıştırılma yönünde kullanılması yönünde bir eğilimi öngörülüyor.

 

Dokulu döşeme

2019’de el yapımı tuğlalar ve dokulu kaldırım blokları çok fazla talep görecek. Düzensizlikleri ve kusurları küçük kent bahçelerine doğal bir unsur getiriyor. Tarihi mekanlarda halen görülen orijinal ahşap kaldırımların kopyası olan tahıl meşe ağacı bloklarının da popüler olması bekleniyor.

 

Bitki ve çalılar

Çalılar bu yıl bahçe tasarımlarında trend bitkiler oluyor. Bahçeye aksan ve yapısal özellikler sağlamak için doğal bitki örtüsü ve otlardan uzaklaşacağız, egzotik ve olağan dışı örneklere olan ilgimiz daha da artacak. Sarı, bronz ve kırmızı tonlarına dönüşen zengin zümrüt yeşili yaprakları sayesinde yaz aylarında  muhteşem bir renk şovu oluşuyor.

 

Mimari bitkiler

Bahçe dekorasyon trendleri  2019 yılında daha yumuşak organik sert kaplamalarla çelişen keskin mimari dikimler popüler olacak .Bazen daha keskin unsurları harmanlamak için country tarzı dikim ile karıştırılmış. Palmiye gibi bitkiler popüler olacak. 

 

Mor Çiçekler

Bahçeler 2019 yılında  mor çiçekler ile süsleniyor. Çilekle doldurulan mor, kırmızı ahşap,  mavi ve yaprakları yeşil düşünün. Lavanta, Biberiye ve Tayland Fesleğen gibi mor renkli çiçek açan bitkilerden oluşan renk şeridini oluşturun. Kilden yapılmış olan  süs eşyaları ile dekore edin. Ahşap çitler veya mobilyalarınız varsa, yeni bitkilerinizin tonlarını tamamlamak için yumuşak mavi boyayarak kullanabilirsiniz.

 

Organik Sebze Dikimi

Son on yılda çok fazla artış gösteren, bitki temelli bir organik yaşam seçenlerin sayısı gösteriyor ki! en hızlı büyüyen yaşam tarzların dan biri olmaktadır. Artan gıda fiyatları ve organik ürünün gittikçe artan bir popülerlik ile birleştiğinde, 2019’da bahçenizde kendi yiyeceklerinizi yetiştirmek gerçekten bütçenize katkı sağlayacaktır.

 

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

  • Gelişmiş Arama

    Daha Fazla Arama Seçenekleri

Listeleri Karşılaştırın